Citroen C4 Cactus’e orta yaş makyajı!

0
1085

Eskisine göre artık çok daha konforlu…

Geçtiğimiz günlerde Citroen, makyajlanmış olan C4 Cactus’ü tanıttı. Fransız markanın oldukça değişik bir tasarıma sahip olan aracı artık çok daha sade ve olgunlaşmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Farklılıkları seven bir marka olan Citroen, makyajlanan C4 Cactus’de Progressive Hydraulic Cushion olarak adlandırdığı yeni nesil bir süspansiyon sistemi kullanıyor. Bu sistem sayesinde aracın eskiye kıyasla çok daha konforlu olduğu hatta neredeyse yolculara ve sürücüye uçan halı efektini verdiği söyleniyor. “PHC” olarak kısaltılan bu yenilikçi süspansiyon sistemi ilk olarak sadece Çin pazarında satılan fakat yakında ülkemizde de satılması gündemde olan C5 Aircross ile birlikte tanıtılmıştı.

Makyaj operasyonun en önemli parçası olan dış tasarımda gözle görülür derecede önemli değişiklikler bulunuyor.  Airbump’lar hala Cactus’de yerini koruyan son derece önemli bir özellik fakat eskiden neredeyse aracın her tarafında olan Airbump’lar artık sadece kapı eteklerinde bulunuyor. Diğer tasarım değişikliklerine gelecek olursak karşımıza tasarımı değiştirilmiş tampon grubu ve genişlemiş olan ön farlar çıkıyor. Citroen, makyajla birlikte artık C4 Cactus’de 31 farklı gövde rengi ve 5 farklı jant seçeneği sunacak.

Makyaj operasyonu ile birlikte otonom fren, trafik işareti okuma ve sürücü yorgunluk tespit sistemi gibi yenilikçi teknolojilere kavuşan araç aynı zamanda kör nokta uyarı sistemi, park asistanı ve geri görüş kamerasına da sahip. Bilgi-eğlence sistemi ise aynı makyaj öncesinde olduğu gibi 7inç boyutunde fakat ekranın işletim sisteminin geliştirildiği ve daha sezgisel çalıştığı söyleniyor.

Citroen aynı zamanda makyajlanan Cactus’e yeni motor seçenekleri eklemeyi de ihmal etmemiş. Yeni motor seçenekleri ise hem benzinli hemde dizel olarak karşımıza çıkıyor. Benzinli kanadında 130 beygir gücüne sahip 3 silindirli 1.2 PureTech motor yer alırken dizel kanadında 100 beygirlik yeni bir dizel motor sunuluyor.

Aracın fiyatları henüz belli değil aynı zamanda Türkiye’ye ne zaman geleceği de net değil. Fiyatlar tahminimce eski modele kıyasla biraz artış yaşayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here