Porsche 911’in yeni nesli tanıtılmak için gün sayıyor!

0
1277

Sızdırılan fotoğraflara bakılırsa oldukça sexy bir Stuttgart’lı bizleri selamlamaya hazırlanıyor…

Porsche’nin göz bebeği olan 911’in yeni nesli geçtiğimiz günlerde Porsche’nin üst yönetim kadrosu tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamalardan birkaç gün sonra ise modelin arka tasarımı ve iç mekanı sızdırıldı. İç mekana bakacak olursak beklenenin aksine Panamera’ya kıyasla oldukça farklı bir tasarım dilinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Dört kapılı abisine nazaran daha sade ve kulanışlı bir kokpite sahip olan aracın bilgi&eğlence ekranı yeni nesil Porsche modelleriyle benzer görünüyor.

992 Kasa koduyla tantılacak olan yeni nesil aracın dış tasarımına bakacak olursak ön tarafında ve yan silüetinde dramatik bir değişimin olmayacağını anlayabiliriz. Güncel Porsche modellerinin hemen hepsinde köklü bir şekilde değiştirilen arka tasarım bu modelde de gözümüze çarpıyor. Boydan boy uzanan led şerit ile birlikte aracın arkası oldukça şık ve olduğundan daha uzun duruyor.

Motor seçenekleri konusunda henüz elimize net bilgiler ulaşmış değil fakat baz model olan Carrera’da 3.0 litre hacme sahip bir 6 silindirli boxer motor bulunacak ve bu ünite 400 beygir güç üreteceği,Carrera S modelinin ise 450 beygir güç üreteceği söyleniyor. Gelen açıklamalara göre 48V elektrik destekli hybrid ünitelerde düşük tüketim ve daha iyi hızlanma değerleri sunmak adına ürün gamında yer alacak.

Aracın ne zaman tanıtılacağı henüz belirlenmiş değil fakat bazı kaynaklara göre marka, Cenevre Otomobil Fuarını es geçerek ekim ayında yapılacak olan Paris Otomobil Fuarında 992 kasa kodlu aracı tanıtacak. İlk aşamada ise Carrera, Carrera S, Turbo, Turbo S ve Cabriolet modelleri piyasaya çıkacak. İlerleyen zamanlarda ise Targa ve GT3 modelleri tanıtılacak. Stuttgart’lı markanın üst yönetiminden gelen açıklamalara göre 2023 yılında da Plug-In Hybrid model tanıtılacak.

Ceyhun’un Yorumu;

Otomobilleri seven hemen herkesin aşık olduğu ve arkadan motorlu mimarisiyle mühendislik harikası olan 911’in yeni nesli bence son derece sexy görünüyor. Yeni neslinde elektrikli seçenekler sunacak olması ben de dahil çoğu 911 severi kuşkulandırıyor. Porsche modellerine zafı olan bir petrolhead olarak yeni 911’i heyecanla bekliyorum…

Araç hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda konuşalım.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here