Volkswagen, 2020’de üstü açık T-ROC’u tanıtacak!

0
850

Evoque’un açtığı yoldan gidiyor…

2017 Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılan Volkswagen’in kompakt SUV’si T-ROC’un üstü açılabilir versiyonuna geçtiğimiz günlerde yapılan Volkswagen Denetim Kurulu toplantısında yeşil ışık yakıldı. Markanın yaptığı açıklamalara göre model, içten yanmalı motorların dışında elektrikli ünitelerle sayesinde çevre dostu olacakmış.

Volkswagen Grubu’nun Osnabruck tesislerinde Golf Cabriolet, Porsche Cayman ve Tiguan ile birlikte üretilecek olan modelin üretimine 80 milyon euro’luk yatırım yapılacak. Markanın CEO’su Herbert Diess’in basın mensuplarına verdiği demeçte Volkswagen’in SUV’lere çok daha fazla önem vereceğini ve T-ROC temelli geliştirilen Cabriolet bir aracın markanın gelecek imajı için gerekli olduğunu söyledi.

Ceyhun’un yorumu;

Açıkcası SUV modelleri hiç sevmeyen biri olarak üstü açılabilir modelleri son derece saçma ve gereksiz buluyorum. Bundan 2 yıl önce Range Rover Evoque ile birlikte ortaya çıkan üstü açılabilir SUV furyasına katılacak olan Volkswagen yaptığı yatırımların meyvesini toplar mı bilinmez fakat kadın tüketicilerin gözdesi olacağı kesin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here