BMW 8 Serisi prototipi kazaya karıştı!

0
940

53 yaşındaki yolcu maalesef hayatını kaybetti…

Uzun bir süredir test edilen ve 86.’sı yapılan “Le Mans” yarışında tanıtılacak olan BMW 8 Serisi, Almanya’da prototip hali ile ölümlü bir kazaya karıştı. Bodenkrichen, Bavyera bölgesinde yaşanan kazada 37 yaşındaki test pilotu direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıktı.

Kazayla ilgilenen polislere göre aracın sürücüsü oldukça hızlıydı. Virajı alamayıp yoldan çıkan test pilotu, yol kenarında bulunan ağaçlara çarparak durdu. Kazaya karışan prototipin frenlerine bakacak olursak kamuflajın altında M850i versiyonu bulunuyor. Sürücü aracın dışına rahatlıkla çıkmayı başarırken 53 yaşındaki yolcu aracın içine sıkıştı.

Kurtarma ekipleri kaza olur olmaz hemen olay yerine vardı ve aracın içerisine sıkışan yolcuyu çıkarmak adına metal kesici ile tavanı kestiler. 8 Serisi’nin içine sıkışan 53 yaşındaki, test pilotunun kız arkadaşının annesi olan kadın ne yazık ki kafasına aldığı darbelerden ötürü kaza esnasında hayatını kaybetti.

Araştırma ekipleri geçtiğimiz Cumartesi günü saat 10 civarında meydana gelen kazanın nasıl gerçekleştiğini hala araştırıyorlar. Aşağıda paylaşmış olduğum videoda görüldüğü üzere aracın hava yastıkları açılmış fakat yüksek hız sonucunda güvenlik donanımlarının ne yazık ki yapacağı pek birşey kalmıyor.

Tödliche Fahrt mit "Erlkönig" von BMW

Bei einem Unfall mit einem "Erlkönig" ist eine Frau ums Leben gekommen. Der Fahrer hatte laut Polizei die Kontrolle über den BMW-Prototypen verloren und war gegen Bäume geprallt.

BR24 paylaştı: 10 Haziran 2018 Pazar

 

Kazada hayatını kaybeden yolcuya Allah’dan rahmet, sevdiklerine sabır diliyorum…

Ceyhun’un yorumu:
Halka açık yollarda kesinlikle hız yapılmamalıdır aksi takdirde hem kendinizin hem de karışınızdakilerin hayatını riske atmış olursunuz. Kazaya karışan 8 Serisi’nin prototip olması hemen herkesin aklına test aşamasında olan otomobillerin güvenlik donanımlarının ne derecede olduğu sorusunu getiriyor. Markaların halka açık yollarda test ettikleri prototipler, mecburen yasal güvenlik kriterlerini karşılamak zorundalar yani herhangi bir güvenlik zafiyetleri bulunmuyor fakat bu durum araçların halka açık yollarda hızlı kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Umarım bir daha böyle elim bir kaza yaşanmaz ve insanların canları, yürekleri yanmaz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here