Seat Tarraco ortaya çıktı!

0
1087

Araç büyük ihtimalle Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak…

Volkswagen Grubu’nun ispanyol üyesi olan SEAT, Crossover ve SUV modellerini son hız tanıtıyor. Geçtiğimiz aylarda markanın en büyük aracı olacak olan modelin ismi için oylama yapıldı ve sonucunda ismin “Tarraco” olmasına karar kılındı. Volkswagen Tiguan Allspace gibi MQB platformu üzerine inşa edilecek olan Tarraco, grubun en sportif görünümlü SUV’lerinden biri olacak gibi duruyor.

Gelen raporlara göre araç, iki farklı benzinli ve dizel üniteyle piyasaya sürülecek. Benzinli seçeneklerde 1.4 TSI 125 ve 150 beygirlik iki farklı motor bizleri karşılıyor. Dizel cephesinde ise 2.0 litre hacminde 180 ve 220 beygirlik üniteler kullanılacak. Aracın bütün motor seçenekleri ile birlikte DSG şanzıman tercih edilebilecek. Elektrik motorlu versiyonlar konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor fakat 2019 yılı içerisinde “Plug-In Hybrıd” bir seçeneğin tanıtılacağı konuşuluyor.

Aracın iç mekanına göz atacak olursak SEAT ürün gamına kıyasla oldukça farklı bir tasarımın bulunduğunu görebiliyoruz. Modelin tanıtım tarihi marka tarafından henüz belirlenmiş değil fakat gelen söylentilere göre Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarında Tarraco’yla karşılaşacağız.

Ceyhun’un yorumu;

SEAT’ın aracın ismini belirlemek adına halk oylaması yapacağını duyduğum zaman oldukça şaşırmıştım. Sızdırılan fotoğraflara bakacak olursak bence 5008’den sonra segmentinin en yakışıklı arabası ile karşı karşıyayız. Yeni nesil Audi modellerinde olduğu gibi ince bir led şerit vasıtası ile birleştirilen arka farların tasarımı farklı bir detay olarak gözüme çarptı. Bakalım markanın MPV modeli olan Alhambra, bu geniş SUV’ye karşı yenik düşecek mi?…

Araç hakkında neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda konuşalım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here