Suzuki Jimny boyutlarını arttırarak geliyor!

0
1346

Küçücük fıçıcık içi dolu “Jimny’cik”…

Suzuki’nin küçük ama bir o kadar yetenekli olan arazi aracı Jimny, uzun bir aranın ardından yenileniyor. Autocar’dan gelen raporlara göre sene sonuna doğru tanıtılacak olan model, 2019’un ilk aylarında bayilerde yerini almış olacak. Ayrıca araçtaki en büyük değişimin iç mekanında yaşanması bekleniyor.

Güncel arazi araçlarının aksine merdiven şasi mimarisini koruyacak olan Jimny, “All-Grip Pro” olarak adlandırılan dört çeker sistemiyle birlikte kullanıcılarını bir hayli eğlendirecek gibi duruyor. Gelen casus fotoğraflara göre yeni nesil aracın boyutlatında az da olsa bir artışın yaşanacağını anlayabiliyoruz ayrıca firmadan gelen bilgilere göre arka diz mesaesinde geliştirmeler yapılacak.

Japon markanın ikonik arazi aracı, Baleno modelinden alacağı 1.0 Turbo ve 1.2 atmosferik motorlarla güç bulacak. Aracın ülkemize geliş tarihi hakkında herhagi bir açıklama bulunmuyor fakat görünüşe göre 2019 yılının ilkbahar aylarında satışına başlanacak.

Ceyhun’un Yorumu;

Suzuki’nin Swift Sport modelinden sonra en çok sevdiğim aracı olan Jimny’nin yeni neslini heyecanla bekliyorum. Casus fotoğraflara bakılırsa eskisine göre çok daha köşeli bir tasarıma sahip olacak olan model, “bucket list”imde bulunan nadir modellerden biri diyebilirim…

Araç hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına eklemeyi unutmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here