Yeni Audi RS6 Avant objektiflere yakalandı

0
1886

Ingolstadt’lı markanın hızlı vagonu yenileniyor…

Audi A6 ürün gamının en tepesinde yer alan RS6 Avant, geçtiğimiz günlerde Alplerde test edilirken casus fotoğrafçılara yakalandı. Aracın dış tasarımına baktığımızda standart bir A6 Avant’dan pek ayrışmayan bir izlenim söz konusu ayrıca aracın bagaj kapağında yazan “55 TFSI” yazısı da bu durumu destekler nitelikte fakat dikkatli gözler test edilen prototipin standart bir A6 Avant olmadığını ön tamponunda yer alan ekstra çıkıntılardan,, daha şişkin olan çamurluklarından, arka difüzöründen ve oval egzoz çıkışlarından anlayabiliyor.

Şu anda satışta olan A6 ve RS6 modellerinin iç mekanlarından yola çıkarsak Yeni RS6 Avant’ın da diğer kardeşlerine göre daha sportif koltuklara ve direksiyona sahip olacağını tahmin etmek güç değil.

İlerleyen günlerde tanıtılacak olan S6 ile RS6 Avant’ın motorları ve şanzımanları aynı olacak ve aynı zamanda Audi’nin vazgeçilmezi olan “Quattro” çekiş sistemine de barındıracaklar. İki model arasındaki en temel fark RS6 Avant’ın biraz daha güçlü ve daha agresif bir süspansiyon yapısına sahip olacak olması şeklinde karşımıza çıkıyor. Ben pek katılmasam da bazı dedikodulara göre yeni RS6 Avant’da, Porsche Panamera’dan derive edilecek olan 4.0 litre 14.1kWh lityum-iyon pile sahip olan 680 beygir güç ve 850 Nm tork üreten ünite kullanılacak.

Henüz aracın ne zaman satışa çıkacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor fakat ortalama bir yıldan önce yeni RS6 Avant’ı beklememenizi tavsiye ederim.

Ceyhun’un yorumu:

Açıkçası “Vagon” kasa tipine sahip araçlara karşı oldukça büyük bir sempati duyduğum su götürmez bir gerçek. Bana kalırsa aynı şu anda olduğu gibi Yeni RS6 Avant’ında rakibi M5 ve E63s kadar çevik olmayacağını düşünüyorum ama aracın düz yol performansı kesinlikle rakipsiz olacağına şimdiden eminim.

Sizce yeni RS6 Avant rakipleri karşısında nasıl bir konumda yer alacak? Gelin yorumlarda konuşalım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here